İçeriğe geç
Anasayfa » Nil Karaibrahimgil ve Nihat Odabaşı ile Kolektif House sohbeti

Nil Karaibrahimgil ve Nihat Odabaşı ile Kolektif House sohbeti

Okuma Süresi: 2 dakika

IMG_5807

Dün akşam, Kolektif House’da yine ilham verici bir etkinlikteydik. Nil Karaibrahimgil ve Nihat Odabaşı, Ali Tufan Koç moderatörlüğünde harika bir sohbet gerçekleştirdiler. Hem samimi, hem çok gerçek ve çok eğlenceliydi. Neler mi konuştuk?

Korkulardan çok çalışmaya, disiplinden kendine inanmaya, başkalarını boşvermekten başkaları olmadan yapamamaya kadar birçok harika başarı formülü. İşte dün geceden kısa kısa…

-Şarkıcı olmak sesle, fotoğrafçı olmak gözle ilgili değil, bunlar bir paket. Senin kim olduğunla, odaya nasıl girdiğinden nasıl selam verdiğine kadar her şeyinle bir bütün.

-Şarkı söylemek istiyordum ama sesim “güzel” olarak bilinen sesler gibi değil diye çok üzülüyordum. Sonra bir gün arkadaşlarımın yanında şarkı söyledim ve biri “çok ilginç bir sesin var, şarkı söylemelisin” dedi. O gün şarkı söyleyebileceğimi keşfettim. Bana Tori Amos’u örnek gösterdi, hem sesi benim gibi, hem şarkı sözleri benimkiler gibi çok ilginçti.

-Kimsenin size bir şey olmanız için izin vermesi gerekmiyor. Ben fotoğraf eğitimi almadım, kimseden fotoğrafçı olmak için izin istemedim. Ben zaten buydum, hep biliyordum. Sadece yapmaya başladım.

-İnsanın ne yapacağı 9 yaşındayken belli oluyor; 9 yaşında ne yapıyorsan, en çok neyi seviyorsan aslında yapman gereken şey o.

-İçinde yanan ateşi bulman ve onunla ilerlemen lazım, o seni her zaman doğru yollara saptırıyor.

-Şans diye bir şey var! – Ya da şans diye bir şey yok 🙂 Senin aslında evde hep tutkuyla yaptığın bir şey, bir fırsatla buluşunca o kıvılcım oluşuyor, şans bu. Fırsat, hazırlığa geliyor.

-İnsan için bazen destek itici güç oluyor, bazen de hiç kimsenin destek olmaması.

-Korkularını yenmek için daima çalışmalısın, ancak korkularının üstüne gittiğinde hareket edebiliyorsun.

-Herkes kendi farklılıklarıyla ve kendi orijinaliyle güzel, kendini de bu şekilde kabul ettiğinde ilerleyebiliyorsun.

Kendi alanında çok başarılı iki kişiyle gerçekten çok dolu dolu bir sohbetti. İnsanı belki de en çok şu duygu rahatlatıyor;

O da benim gibi!

O da korkuyor!

O da emin değil!

O da kesin yolu bilmiyor!

O da gözü kapalı ilerliyor!

Onun da karanlık yanları var, o da düşmüş, o da kalkmış, o da kararsız kalmış!

Her zamanki gibi kıssadan hisse; parlak başarıların yolu, yolu hiç terketmeden inançla yürümekten geçiyor; hem kendine, hem hayata.

Bu arada, dün ben bu etkinliği nasıl bilmiyordum diyen çok arkadaşım oldu 🙂 Kolektif House etkinliklerinden haberdar olmak için http://www.kolektifhouse.co/ dan mail adresinizi bırakabilirsiniz.

unnamed

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir